Bağcılar Bilgisayar Servisi

Yerinde Bilgisayar Servisi

Bağcılar Bilgisayar Servisi & Tamiri

Bilgisayarlar, doların yükselmesi ile birlikte gitgide pahalı hale gelmektedir. Yeni bir bilgisayar almanın oldukça pahalı olması nedeni ile elinizde bulunan bilgisayarların bakımlarını yaptırarak ömürlerini uzatmanız gerekmektedir. Yeni aldığınız bilgisayarların donanım problemleri ortaya çıkabilir veya kurulum aşamasında yeterli bilgiye sahip olmadığınız için kurulumu tek başına gerçekleştiremiyor olabilirsiniz. Tüm bu problemlerin üstesinden gelebilmek için Bağcılar yerinde bilgisayar tamiriBağcılar yerinde bilgisayar tamiri nitelikli hizmet sunmaktadır. 

Bilgisayarlar, birden fazla parçadan oluşan oldukça komplike aletlerdir. İçlerinde bulunan parçalardan herhangi birinin bozulması durumunda bilgisayarınız eskisi gibi çalışmayabilir hatta hiç çalışmayabilir. Zamanla bulunduğu ortamın neminden ve tozundan etkilenen bilgisayarlar, yıllık bakımları yapılmadığı zaman oldukça büyük problemlerle karşılaşabilir. Bu problemlerin hiç yaşanmaması adına bilgisayarınızın bakımını aksatmamalı ve bu bakımları tekrarlamalısınız. 

Bilgisayarlarınız servise bırakıldıktan sonra şikayetleriniz doğrultusunda denetlenir. Denetlemeyle birlikte bilgisayarın başka bölümlerinde arızaların olup olmadığı da tespit edilerek not alınır. Alınan bu notlar doğrultusunda hasar gören bütün noktalar tespit edilir. Birçok test yapıldıktan sonra bulunan tüm hasarlar rapor haline getirilir. Bağcılar yerinde bilgisayar servisiBağcılar yerinde bilgisayar servisi bu raporu size sunduktan sonra çözüm için yapılması gerekenleri uygulamak için sizden onay alır. Müşterinin onayından sonra yapılması gereken bütün onarım ve bakımlar servis tarafından yapılır. Onarım yapıldıktan sonra teslimat oldukça güvenilir bir şekilde gerekli tüm ambalajlarla birlikte yapılmaktadır. Yapılan işlemler garantili işlem kapsamında olduğu için bu problemlerin tekrarlanması durumunda servise tekrar başvurarak ücretsiz bir şekilde problemin durdurulmasını sağlama hakkınız doğmaktadır. 

Servise Ne Zaman Başvurmak Gereklidir?

Bilgisayarınızda rastladığınız problemler sürekli tekrarlar hale geldiyse ve yaptığınız işlemlere rağmen hala tekrarlıyorsa muhakkak servise başvurmanız gerekmektedir. Her sene bilgisayarınızın bakım ve onarımı için servise başvurursanız büyük problemler yaşanmadan tüm sorunları engelleyebilirsiniz. 

Bilgisayarınız siyah ekran hatası veriyorsa büyük ihtimalle RAM’de kaynaklanan problemler söz konusudur. RAM’de meydana gelen bu problemlerin çözümü için servise başvurmanız gereklidir. Bilgisayarınızın güç kaynağı çalışmaz durumdaysa veya bilgisayarınız çalışıyor ama görüntü almada problem yaşıyorsanız böyle durumlarda bilgisayarın parça değişimine dahi ihtiyaç duyması söz konusu olabilir. Parça değişimi söz konusu olduğu zaman kaliteli ürün tercihinden şaşmamalı, bilgisayarınızın ömrünü uzatmak için yaptığınız bir işlem olduğunu unutmamalısınız.

Bilgisayarınızı kullanırken ısınma problemleri ile karşılaşıyorsanız ve bilgisayarınız eski hızını bir türlü kazanamıyorsa bilgisayarınızın tozlu ve kirli ortamlarda bulunması durumunda bu tarz problemlerle karşılaşacağını unutmamalısınız. Bu problemleri çözümlemek için de muhakkak bilgisayarınızın bakımını yaptırmalı ve bilgisayarınızı senelik olarak temizletmeyi unutmamalısınız. Bağcılar Laptop servisiBağcılar Laptop servisi bilgisayar bakımı ve temizlemesi konusunda da oldukça uzmandır. Bilgisayarınızın bakımını gönül rahatlığı ile yaptırabilirsiniz. 

Bilgisayarınızın ses kaynağında problemler yaşıyorsanız veya bilgisayarınız eskisine nazaran daha gürültülü çalışıyorsa bu durumda da bilgisayarınızı muhakkak servise getirmelisiniz. Bu tarz problemler bilgisayarlar için acil durum sinyali niteliğindedir. Bilgisayara sızan sıvılar söz konusu olduğu zaman bu tarz problemler yaşanabilir. Bilgisayara sıvı sızması durumu da çabucak işlemden geçmemesi durumunda oldukça büyük problemlere neden olmakta hatta bilgisayarınızın bir daha kullanılamaz hale gelmesine dahi sebep olmaktadır. Tüm bunları engellemek adına muhakkak servis ekibine danışın.

Bilgisayar Servisinin Kullanıcı Açısından Faydaları

Bilgisayar servisi, sizi olası bütün problemler hakkında bilgilendirmedikleri sürece işlem yapmamaktadırlar. Bilgisayarınızın arıza durumunu öğrenmek için bir servise başvurabilirsiniz. Başvurduğunuz servis sizin şikayetiniz doğrultusunda yapacağı testler ile birlikte bilgisayarınızın durumunu ortaya koymaktadır. Bunu rapor haline getiren Bağcılar bilgisayar servisi & tamiriBağcılar bilgisayar servisi & tamiri bu problemler hakkında sizi bilgilendirir ve onayınızı almadıkça çözüm odaklı hiçbir şey yapmaz. Ücret konusunda da bilgilendirildiğiniz için size pahalı gelen hiçbir işlem sizin kontrolünüz dahilinde olmadığı sürece yapılmaz. 

Bilgisayar servisleri garanti kapsamında işlemler sunduğu için bilgisayarınız uzun süre boyunca koruma altındadır. Bu korumadan istifade ederken başınıza gelecek olan problemleri düşünmenize gerek kalmaz. Tekrarlanan problemler ücretsiz bir şekilde çözüldüğü için hem bütçenizi hem de sizi korur. Bilgisayarınızın problemi çözüldükten sonra yapılan performans tahlili ile birlikte bilgisayarınızın performansının düşüp düşmediği de tespit edilmektedir. Yapılan bu değerlendirme ile birlikte bilgisayarın diğer parçalarına sirayet edebilecek tüm problemlerin önüne geçilir ve bilgisayarınızın yavaş çalışması gibi durumlar engellenir. 

Garantisiz şekilde hizmet veren yerler servislere oranla daha ucuza hizmet verirler; fakat kullanılan parçaların niteliği oldukça düşük kalitede olduğu için bilgisayarınızda ileriye dönük problemlerin olmasına sebebiyet verir. Bağcılar bilgisayar servisiBağcılar bilgisayar servisi hızlı ve kaliteli ürünler kullanarak sizi problemlerinizden kurtarır. 

 Bilgisayar Servisinde Yapılan İşlemler

  • Bilgisayarınızın ekranında yaşanan problemlere göre ekran kartı tamiri veya değişimi,
  • Bilgisayarınızın çalışma durumuna göre anakart tamiri veya değişimi,
  • İsteğiniz doğrultusunda RAM değişimi veya yükseltmesi,
  • Bilgisayarınızın hard diskine yönelik istekleriniz doğrultusunda hard disk değişimi,
  • Dizüstü bilgisayarlarınızda yaşanan batarya problemlerine göre batarya tamiri veya değişimi,
  • Bilgisayarınızın güç kablolarında meydana gelen hasarlar doğrultusunda bu kabloların tamiri veya değişimi.

Bağcılar bilgisayar tamiriBağcılar bilgisayar tamiri tüm bu işlemleri garanti kapsamında gerçekleştirmektedir. Yapılan işlemler günlerce veya haftalarca sürmez. Kısa bir süre içerisinde yapılan işlemler sizin mağduriyet yaşamamanız amaçlanarak en iyi şekilde yapılmaktadır. Bilgisayarınızı servise getirdiğiniz zaman öncelikle sizden bilgisayarınızın problemlerine yönelik bilgi vermeniz istenir. Verdiğiniz bu bilgiler kayıt altına alınır. Daha sonra bilgisayarınız veya dizüstü bilgisayarınız çeşitli testlerden geçirilir. Yapılan testler, bilgisayarınızda bulunan bütün problemleri ve hasarları gözlemlememizi sağlar. Bu problem ve hasarlar rapor haline getirilir ve size bu problemlerin çözümü ile birlikte anlatılır. Çözümün ne kadar sürede gerçekleştirileceği ve ücretinin ne kadar olacağı konusunda şahsınıza yapılan bilgilendirmeye olumlu cevap vermeniz durumunda çözümler gerçekleştirilmeye başlar.  

Bilgisayarda Oluşabilecek Arızalar:

İnsan üretimi her şeyde olduğu gibi bilgisayarlarda da bazı teknik sorunlar ortaya çıkabilir. Bu sorunlar bazen fiziksel darbe yani dış etkenler, bazen ise yazılım veya donanımla alakalı sorunlar olabilir. Bu sorunların çözümü mutlaka vardır. İster internet üzerinden araştırmalar yapıp sorunu bulmayı deneriz istersek de bir teknik servis uzmanıyla görüşmeliyiz. Bazı problemler üzerinde çalışmalarla düzeltilebilir fakat bazıları ne yaparsak yapalım düzelmez, parça değişimi yapılmak zorunda kalınır. Bu tarz durumlarda yardım almak mecbur hale gelir.

Top