Başakşehir Bilgisayar Servisi

Yerinde Bilgisayar Servisi

Başakşehir Bilgisayar Servisi & Tamiri

Teknoloji günden güne giderek gelişmekte ve değişen çevre koşullarıyla birlikte insanlar da değişmektedir. İnsanlar değiştikçe güncel teknoloji de değişmektedir. Teknoloji ve insanın gelişim süreci birbiriyle bağlantılı olarak döngü halinde değişmektedir. İcat edilen aletlerin boyutları, yıl sayısı büyüdükçe küçülmektedir. Önce büyük aletler gündemde yerini aldı, daha sonralarda ise gündemdeki aletlerin boyutu gittikçe küçüldü. Aletlerin boyutu küçüldü ama özellikleri gittikçe büyüdü.

Bilgisayar çıktığı günden beri kullanılırlığını hiç kaybetmedi hatta kendini daha da geliştirerek gündemde kalmaya devam etti. Başakşehir Bilgisayar ServisiBaşakşehir Bilgisayar Servisi, ona verilen bilgileri istediğimiz kadar saklayabilen ve istediğimizde de geri verebilen bir alettir. İş yerlerinde, okullarda vb. birçok alanda kullanılabilme özelliğine sahiptir. Bilgisayarın tarihine bakacak olursak, 1946 yılında Amerikan ordusu tarafından bir oda büyüklüğünde icat edilmiştir. İlk üretiminin altında yatan amaç Amerikan ordusunun top atışlarının hesabını yapmaktı. Şimdilerde ise iyice gelişmiş ve araştırma, bilim, sanat ve birçok alanda kullanılmaya başlanmış. Dünyada şu an uluslararası bir ağ konumundadır. Tüm dünyada kullanılan İnternet oluşumunu bilgisayarlara borçludur.

Bilgisayarın Avantajları:

Teknolojik olarak varlığını yıllardan beri sürdüren bilgisayarın kullanım alanı şu an çok geniş kapsamlıdır. Araştırma yaparken kitaplardan tek tek aramak yerine, bilgisayarlar üzerinden arama motorlarından çok hızlı bir şekilde milyonlarca sonuca ulaşabiliyoruz. Uzaklarda yaşayan insanlarla iletişim kolaylaşıyor, dil öğrenmek bu sayede kolay bir şey haline geliyor. Bir yeri gezmek için bizzat oraya gitmeye gerek kalmadan büyük ekranda kolaylıkla her yeri görebiliyoruz. Tabi ki aynı hissi vermez fakat bu da büyük bir imkan ve büyük bir avantajdır. Gündemden asla geri kalmazsınız, boş vakitlerinizi değerlendirebilirsiniz yani aslında kısacası günlük hayatta zamandan tasarruf edebilirsiniz. Bunların hepsini telefondan da yapabilirsiniz artık tabi ki ama tercih size kalmış.  Avantajları yanında sağlıksal açıdan dezavantajları vardır tabi ki ama denildiği gibi her güzel şeyde küçük de olsa kötü bir şey vardır.

Bilgisayarda Oluşabilecek Arızalar:

Her teknolojik alette olduğu gibi bilgisayarda da arızalar oluşabilmektedir. Bu arızalar fiziksel de olabilir yazılımsal da. Donanımsal hatalarla da bazen karşılaşılabiliyor. Çok sık görülen bazı hatalar vardır. Ekran kartı arızası, donanım arızası, hafıza / bellek arızası, bilgisayar içerisindeki parçanın, sürümün eskimesi gibi problemler çok sık görülen hatalara örnektir. Bazen ise içerisindeki uygulamalarla alakalı virüs ile alakalı, yazılımla alakalı ayrıca sorunlar olabiliyor. Bu tarz sık görülen problemlerin çözümleri aslında çok basittir. Fakat bilgisayarın içeriğini, yapısını ve yazılımını iyi bilmek gerekir. Artık İnternet üzerinden bile arızalar kolayca çözülebilir. Yayınlanan videolar arızalarla nasıl başa çıkılabileceğini bizlere gösterir. Ama bazı hatalar vardır ki onlar kolaylıkla çözülemez hatta tecrübeli bir Yerinde Bilgisayar Servis HizmetiYerinde Bilgisayar Servis Hizmeti tamircisi bile bu problemi çözemeyebilir. O yüzden herhangi bir problemde bir hiç oynamadan işi bilenine götürmeliyiz. Bu hem bilgisayarbilgisayar sağlığına iyi gelmektedir hem de maddi açıdan fazla değer yapmamış oluruz.

Bilgisayar Servisi ve Tamiri:

Başakşehir Notebok ServisiBaşakşehir Notebok Servisi arızaları gerçekleştiği zaman ya tanıdığımız ve güvendiğimiz bir bilgisayar tamircisine götüreceğiz ya da internet arama motorları üzerinden en yakın servisi görüntüleyip, iletişim bilgileriyle iletişime geçip onlara götüreceğiz. Başakşehir Laptop TamiriBaşakşehir Laptop Tamiri tamircisi seçerken herkese tabi ki güvenilemez. Çünkü araştırmalar sonucunda götürülen bilgisayarlarda bazen orijinal parçaların çalınması gibi problemlerle karşılaşılmaktadır. Bu tarz durumlarda bilgisayar sahibi mağdur durumuna düşmektedir. Bu sebeple özellikle yapılan yorumlara dikkat etmeliyiz ve onları dikkate almalıyız.

Başakşehir'de Bilgisayar Servis ve Tamiri:

Başakşehir Avrupa'nın göz bebeği İstanbul'un Avrupa yakasında bir ilçedir. İstanbul olduğu için dolayısıyla kalabalık bir yerdir. Fakat insanlar hep iç içe ve herkes birbiriyle aile gibidir. Başakşehir Bilgisayar TamiriBaşakşehir Bilgisayar Tamiri, İstanbul'da sanayi alanlarından sayılabilecek yerlerden biridir. Tamir işleri oralarda çok fazla gerçekleşmektedir. Herhangi bir bilgisayar arızasında rahatlıkla Başakşehir'e götürüp teslim edebiliriz. Hem saygılı hem de işini seven insanlar bu tarz işlerde her zaman bir adım öndedir. Başakşehir'de bulunan bilgisayar tamircileri karşı tarafa güven vermektedir. Güven de ticarette veya bu tarz işlerde çok önemli bir kavramdır. Başakşehir'deki bilgisayar tamiri ve servisleri, lokasyondan dolayı çok yüksek meblağda ücret de almamaktadır. Bu açıdan Başakşehir bu konuda güvenilirdir. İnternet üzerinden de yorumlara bakılarak bu yorum teyit edilebilir.

 En Çok Rastlanan Bilgisayar Problemleri 

 Ekranda çizgi olması: Bilgisayarınızı açtığınız zaman yatay veya dikey şekilde piksel bozuklukları görebilirsiniz. Ekran kartında meydana gelen arızalar ölü piksel sorunu başta olmak üzere birçok problemin meydana gelmesine de neden olur. Tozlu veya kirli bir ortamda bulunan bilgisayarlarda bu problemler sık sık görülür. Bu problemi çözebilmek adına pikseller yayılmadan servise gitmeniz gerekmektedir.

Bilgisayarınız sık sık kendine reset atıyorsa: Anakart arızaları kendini genellikle böyle gösterir. Bilgisayarınız kendine reset atmaya başladıysa anakart değişimi Başakşehir bilgisayar servisi & tamiriBaşakşehir bilgisayar servisi & tamiri bünyesinde gerçekleştirilebilir. 

Bilgisayarınız açıldığı zaman önce uzun bir bip sesi geliyor ve görüntü gelmiyorsa: RAM kaynaklı arızaların belirtilerinden biri olan bu durumla karşılaştıysanız yapılması gereken şey RAM’lerin sağlam olup olmadığına bakmaktır. RAM’lerin sağlamlı konusunda kuşkunuz yok ise anakarttan kaynaklanan bir arıza ile karşı karşıyasınız demektir. Serviste bu sorun kısa süre içerisinde çözüme kavuşturulacaktır.

Görüntü geldikten sonra bazı renkleri göremiyorsanız: Muhtemelen ekran kartı arızası ile karşı karşıyasınız demektir. Ekran kartı değişimi için muhakkak servise gelip garantili bir işlemle ekran kartınızı değiştirmelisiniz.

Açılan pencereler ekranda iz bırakıyorsa: Ekran kartı arızalarının en bilinen problemlerinden biri olan ekranda iz bırakma ekran kartının değiştirilmesi ile çözüme kavuşturulacaktır. 

Bilgisayarınızda donmalar meydana geliyorsa: Bilgisayarınız açıldığı zaman veya kapatacağınız zaman yavaşladıysa ve ısınma problemleriyle karşılaştıysanız bunun başlıca nedeni bilgisayarınızda virüs bulunmasıdır. Bilgisayarınızı virüslerden arındırmak istiyorsanız muhakkak serviste bakım yaptırmalısınız.

Donanım probleminiz varsa: Donanım bileşenlerinin yanlış bağlanması veya birinin arızalı olması durumunda bilgisayarınız çalışmayabilir. Böyle bir problemle karşı karşıyaysanız uzman servis elemanlarından destek alarak donanım bileşenlerini düzeltebilir ve düzgün çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Top