Beyoğlu Bilgisayar Servisi

Yerinde Bilgisayar Servisi

Beyoğlu Bilgisayar Servisi&Tamiri

Bilgisayar servisi, bilgisayar sistemlerinin donanım ve yazılım problemlerinin önüne geçmek ve oluşan bakım ve onarım ihtiyacını gidermek amaçlı işlemlerin yapıldığı yerdir. Belirli süre boyunca kullandığınız bilgisayarlarınız ve dizüstü bilgisayarlarınız çeşitli problemlerle karşı karşıya kalır. Bakım ihtiyaçlarının doğması ile birlikte bilgisayarınızda veya dizüstü bilgisayarınızda donmalar, yavaşlamalar meydana gelebilir. Isınma problemi dizüstü bilgisayarlarda bakım ihtiyacının giderilmemesi nedeniyle en çok karşılaşılan problemlerden biridir. Soğutma fanlarının temiz kalması dizüstü bilgisayarınızın kullanım ömrü açısından önem taşımakta ve ömrü açısından belirleyici rol oynamaktadır. Beyoğlu bilgisayar servisi & tamiriBeyoğlu bilgisayar servisi & tamiri bilgisayar ve dizüstü bilgisayarlarınızın tamirini ve bakımını uzman servis elemanları ile yapar. Yaşadığınız tüm problemlerin ortadan kalkması için nitelikli hizmet uygular. 

Bilgisayar Servisinde Yapılan İşlemler

  • Bilgisayarınızın ekranında yaşanan problemlere göre ekran kartı tamiri veya değişimi,
  • Bilgisayarınızın çalışma durumuna göre anakart tamiri veya değişimi,
  • İsteğiniz doğrultusunda RAM değişimi veya yükseltmesi,
  • Bilgisayarınızın hard diskine yönelik istekleriniz doğrultusunda hard disk değişimi,
  • Dizüstü bilgisayarlarınızda yaşanan batarya problemlerine göre batarya tamiri veya değişimi,
  • Bilgisayarınızın güç kablolarında meydana gelen hasarlar doğrultusunda bu kabloların tamiri veya değişimi.

Beyoğlu bilgisayar tamiriBeyoğlu bilgisayar tamiri tüm bu işlemleri garanti kapsamında gerçekleştirmektedir. Yapılan işlemler günlerce veya haftalarca sürmez. Kısa bir süre içerisinde yapılan işlemler sizin mağduriyet yaşamamanız amaçlanarak en iyi şekilde yapılmaktadır. Bilgisayarınızı servise getirdiğiniz zaman öncelikle sizden bilgisayarınızın problemlerine yönelik bilgi vermeniz istenir. Verdiğiniz bu bilgiler kayıt altına alınır. Daha sonra bilgisayarınız veya dizüstü bilgisayarınız çeşitli testlerden geçirilir. Yapılan testler, bilgisayarınızda bulunan bütün problemleri ve hasarları gözlemlememizi sağlar. Bu problem ve hasarlar rapor haline getirilir ve size bu problemlerin çözümü ile birlikte anlatılır. Çözümün ne kadar sürede gerçekleştirileceği ve ücretinin ne kadar olacağı konusunda şahsınıza yapılan bilgilendirmeye olumlu cevap vermeniz durumunda çözümler gerçekleştirilmeye başlar. 

Bilgisayarların Bozulmasına Neden Olan İşlemler

 Bilgisayarlar, komplike aletler olduğu için oldukça hassastırlar. Bilgisayarınıza kurduğunuz programlar, bilgisayarınızın donanımsal özelliklerinin üzerinde olduğu için çökme olarak tabir edilen durum söz konusu olabilir. Bazı programlar ise içerisinde bulunan virüsler nedeni ile bilgisayarınıza zarar verir. Virüslerin verdiği bu zarar doğrultusunda bilgisayarınızda meydana gelen donmalar ve yavaşlamalar bilgisayarınızı olumsuz yönde etkiler.

Dizüstü bilgisayar söz konusu olduğu zaman kullanıcıların dikkat etmeleri gereken şeyler söz konusudur. Öncelikle dizüstü bilgisayarlar batarya ile çalıştıkları için bu bataryaların dikkatli kullanımı gereklidir. Bataryanız tamamen boşalmadan güç kaynağına bağlamanız dizüstü bilgisayarınızın bataryası için yapılacak en korkunç hatalardan biridir. Öncelikle bataryanız tamamen boşalmadan güç kaynağına takmamalı, şarjınız %100 olana kadar bağlantıyı koparmamalısınız. Dizüstü bilgisayarınızı güç kaynağından koparmanız durumunda meydana gelecek olan voltaj düşüklüğü nedeni ile anakartınızda geri dönülmez hatalara sebebiyet verebilirsiniz. Beyoğlu bilgisayar servisi Beyoğlu bilgisayar servisi bu durumlarda anakart değişimini garantili olarak gerçekleştirmektedir. 

Dizüstü bilgisayarların genellikle alt bölümünde soğutucu bölümü bulunmaktadır. Bu bölüm tıkalı hale gelmeden kullanım gerçekleştirilmelidir. Dizüstü bilgisayarınızı havasız ortamlarda kullanırsanız ve bu soğutucu bölümün tıkanmasına sebep olursanız dizüstü bilgisayarınızda ısınma kaynaklı problemlerin ortaya çıkmasına neden olursunuz. Dizüstü bilgisayar kullanırken sıvı içecekler tüketmemelisiniz veya tüketirken oldukça dikkatli davranmalısınız. Dizüstü bilgisayarların anakartları ve ekran kartları dökülen sıvıdan etkilenerek dizüstü bilgisayarınızın kısa devre yapmasına neden olur veya hiç çalışmaması durumunun doğmasına dahi sebep olabilir. Dizüstü bilgisayarınızı kapatırken ekran ile klavye arasında hiçbir şeyin bulunmamasını sağlamanız gerekmektedir. Eğer bu bölümde bir şey bırakırsanız ekranın kırılmasına veya ekranda piksel problemlerinin yaşanmasına dahi sebep olabilirsiniz.

Servis Hizmeti

Servis hizmeti ile birlikte bilgisayarlarınızın kurulum problemleri, bakım problemleri veya zamanla doğacak olan problemler çözüme kavuşturulur. Beyoğlu laptop servisiBeyoğlu laptop servisi bilgisayarınızın kurulumunda da size yardımcı olmaktadır. 

Bilgisayarınızın kurulum hizmeti tamamlandıktan sonra meydana gelecek olan tüm problemlerin ve bakım ihtiyaçlarının çözülmesi gereken kurum da servistir. Serviste yapılacak olan işlemler, bilgisayarınızın ömrünü uzatır ve bilgisayar başında geçirdiğiniz saatlerin sizin için bir çile olmasını engeller. Bilgisayarınızın hızını ve performansını düzenler. 

Garantili ve güler yüzlü hizmetle sizi kavuşturan servis, bilgisayarınıza daha ucuza mal oluyormuş gibi gözüküp zarar veren işlemlerin aksine uzun yıllar boyunca problemi çözmeye yönelik işlemler sunar. Bilgisayarınıza yönelik bakımlarda garantili ve güvenilir işlemden şaşmamanız bilgisayarınızı uzun vadeli olarak kullanmanızın altın yoludur. Bu altın yolu terk etmediğiniz sürece hiçbir şekilde mağdur olmanız söz konusu olmaz.

Bilgisayarınızı Koruyun!

Göz bebeğimiz olan bilgisayarları korumak adına yapılabilecek pek çok şey vardır. Bunlardan önemli olanı bilgisayarınızın düzenli bir şekilde fan ve kasa filtresinin temizlenmesidir. Aynı zamanda sürücülerinizi güncel tutmakta da büyük fayda vardır. Sürücüler daima güvenli sitelerden yüklenmelidir. Özellikle zararlı yazılımlarla gelecek virüsler sadece bilgisayarınıza değil tüm çalışma dosyalarınıza da büyük zarar verecektir. Bu nedenle kullandığınız USB’nin bile güvenlik taramasından geçtiğine emin olunuz. Bu konuda anti virüs programlarının da en az virüsler kadar bilgisayara zarar verdiği söylenmektedir. Oldukça yük bindiren bu programları bilgisayarınıza yüklemek yerine, gözünüzü dört açıp virüse fırsat vermemenin daha yerinde olacağı belirtilmektedir.

Nelere Dikkat Edilmeli?

Karşılaşacağınız bir çok sorun vardır. Bunlardan bazıları sistemsel sorun ve donanımsal sorundur. Bunlardan korunmanın en iyi yolu dikkatli davranmaktan başlar, bir güncelleme esnasında bilgisayarınızı kapatırsanız sistem çökmesi yaşayabilirsiniz ve içindeki bilgilerinizi kaybetmenize yol açabilir. Bilgisayarınıza taktıracağınız parçaların kaliteli olduğundan ve garantili olduğundan emin olunuz. Her ürünün farklı kaliteleri vardır, genellikle en kaliteli olan biraz da pahalı olabilir fakat bundan kaçınmayın çünkü kalitesiz bir parça takıldığında sizi yarı yolda bırakıp daha büyük sorunlara yol açabilir.

Top