Yaz ve kış aylarında bilgisayarınızın çalışması yavaşlaması ve ekranın donması başladıysa ciddi sorun teşkil edebilr. Bu gibi sorunlar yaz aylarında daha da artış gösterir. Sadece soğutma işlemi ile bu sorunlar giderilemeyebilinir. Bilgisayarınızın verdiği bu sinyaller bakım zamanının geldiğini göstermektedir. 

Sürekli kapalı halde zemin üzerinde bulunan kasaların içerisine, siz farkında olmadan zamanla fan ve klavyeden toz, halı ve evde beslenen (kedi,köpek,kuş vb.) hayvan tüyleri, kir sızar. Ayrıca; Dizüstü (laptop,minibook gibi) bilgisayarlar da kullanıldıkları yerlere göre aynı sorunlarla karşı karşıya kalmaktadır. Bu pislikler bilgisayarınızın kasasına, kasanın komple iç kısımlarına, kablolarına, fanına ve diğer donanım parçalarına yapışır. Havadaki nem oranıda bu işi daha da kolaylaştırır. Bakımı ve temizliği yapılmadığı sürece pislikler orada hapis kalır ve artar.

Zamanla oluşan bu toz ve kir birikintisi küf ve bakteri üretir. Bulunduğunuz ortamdaki havayı soludukça bu bakteriler vücudunuza sızarak solunum yolu (astım,bronşit vb.) hastalıkları ve rinit alerji gibi hastalıklara yol açabilir.

Bu nedenle biz İSTANBUL BİLGİSAYAR TAMİRCİSİ olarak; ev, ofis, işyeri ve bilgisayar kullanılan ortam farketmeksizin tüm bilgisayar kullanıcılarının; hem kendi sağlığı, hem bilgisayarının sağlıklı ve hızlı bir şekilde çalışması açısından 6 ayda bir mutlaka bakım ve temizliğini yaptırma

 

Top