Esenyurt Bilgisayar Servisi

Yerinde Bilgisayar Servisi

Esenyurt Bilgisayar Servisi&Tamiri

Bilgisayar servisi; bilgisayar konusunda yardım almak isteyen insanlar ile birlikte bilgisayarında problem yaşayan insanların başvurması gereken teknik yardımcıdır. Esenyurt bilgisayar servisi & tamiriEsenyurt bilgisayar servisi & tamiri bu konuda uzman kişileri bünyesinde barındırmakta ve bilgisayar donanımı ile ilgili problem yaşayan insanların problemlerini çözmektedir. Bilgisayarınızın bakıma ve onarıma ihtiyacı varsa servisten istifade edebilirsiniz. 

Bilgisayarınız arızalıysa, donmalar ve yavaşlamalar yaşanıyorsa, işletim sisteminiz eskidiyse ve bilgisayarınızın bakıma ihtiyacı varsa bilgisayar servisine muhakkak müracaat etmelisiniz. Servise bırakılan bilgisayarlara öncelikle arıza tespitini ortaya koymak maksadıyla işlemler yapılmaktadır. Tespit edilen arızalar öncelikli olarak çözümlenir. Bilgisayarınızın işletim sistemini değiştirmek veya yükseltmek istiyorsanız da servise müracaat edebilirsiniz. Bilgisayarınızda var olan problemler konusunda uzman servis elemanları tarafından çözümlenerek bilgisayarınızın ömrünün uzaması sağlanır. Bazı problemler evde çözülebilir nitelikte olabilir. Donanımsal problemler yaşıyorsanız bilgisayar servisinden yararlanarak bu problemlerin hızlıca çözülmesini sağlayabilirsiniz. 

Bilgisayarınızın belirli bölümlerinde bozulmalar meydana geldiyse bunlar da Esenyurt bilgisayar servisiEsenyurt bilgisayar servisi tarafından tamir edilebilir. Bilgisayarın soğutma sisteminde meydana gelen tozlanmalar da yıllık bakım ile düzeltilebilir niteliktedir. Bunlara yönelik bakım yapılmadığı zaman bilgisayarın soğutma sistemi devre dışı kalır ve oldukça büyük problemlere yol açar. Yıllar geçtikçe bilgisayarlar zamana bağlı olarak deformasyona uğrayabilir. Bilgisayarın bulunduğu ortamın tozlu olması, nemli olması gibi durumlar bilgisayarı olumsuz etkilemektedir. Tüm bu olumsuzlukların oluşturduğu belirtilerden kurtulmayı istiyorsanız serviste bilgisayarınızın bakımının yapılması gerekmektedir. Bakım yaptırmak istiyorsanız veya tamire yönelik ihtiyaç duyuyorsanız muhakkak garantili işlemler yapan bir servise gitmelisiniz. Bilgisayar servisi ve tamiri için verilen hizmetlerin garantili olması güvenilirlik açısından oldukça önem taşımaktadır. Esenyurt bilgisayar tamiriEsenyurt bilgisayar tamiri garantili hizmeti en kısa sürede sağlamaktadır. Garantisiz şekilde sunulan hizmetler, arızaların kısa süre sonra tekrar baş göstermesine ve müşterilerin mağduriyet yaşamasına yol açmaktadır. Garanti olmadığı için ödediğiniz ücreti tekrar ve tekrar ödemek durumunda kalabilirsiniz. Uzman kişilerce gerçekleştirilmeyen servis ve tamir işlemleri, bilgisayarınızda daha büyük problemlere yol açabilir. Bu büyük problemlerle karşılaşmamak için alanında uzman olan çalışanlarca servis ve tamirin gerçekleştirildiği kurumları tercih etmelisiniz. 

En Çok Rastlanan Bilgisayar Problemleri 

Ekranda çizgi olması: Bilgisayarınızı açtığınız zaman yatay veya dikey şekilde piksel bozuklukları görebilirsiniz. Ekran kartında meydana gelen arızalar ölü piksel sorunu başta olmak üzere birçok problemin meydana gelmesine de neden olur. Tozlu veya kirli bir ortamda bulunan bilgisayarlarda bu problemler sık sık görülür. Bu problemi çözebilmek adına pikseller yayılmadan servise gitmeniz gerekmektedir.

Bilgisayarınız sık sık kendine reset atıyorsa: Anakart arızaları kendini genellikle böyle gösterir. Bilgisayarınız kendine reset atmaya başladıysa anakart değişimi Esenyurt Laptop ServisiEsenyurt Laptop Servisi bünyesinde gerçekleştirilebilir. 

Bilgisayarınız açıldığı zaman önce uzun bir bip sesi geliyor ve görüntü gelmiyorsa: RAM kaynaklı arızaların belirtilerinden biri olan bu durumla karşılaştıysanız yapılması gereken şey RAM’lerin sağlam olup olmadığına bakmaktır. RAM’lerin sağlamlı konusunda kuşkunuz yok ise anakarttan kaynaklanan bir arıza ile karşı karşıyasınız demektir. Serviste bu sorun kısa süre içerisinde çözüme kavuşturulacaktır.

Görüntü geldikten sonra bazı renkleri göremiyorsanız: Muhtemelen ekran kartı arızası ile karşı karşıyasınız demektir. Ekran kartı değişimi için muhakkak servise gelip garantili bir işlemle ekran kartınızı değiştirmelisiniz.

Açılan pencereler ekranda iz bırakıyorsa: Ekran kartı arızalarının en bilinen problemlerinden biri olan ekranda iz bırakma ekran kartının değiştirilmesi ile çözüme kavuşturulacaktır. 

Bilgisayarınızda donmalar meydana geliyorsa: Bilgisayarınız açıldığı zaman veya kapatacağınız zaman yavaşladıysa ve ısınma problemleriyle karşılaştıysanız bunun başlıca nedeni bilgisayarınızda virüs bulunmasıdır. Bilgisayarınızı virüslerden arındırmak istiyorsanız muhakkak serviste bakım yaptırmalısınız.

Donanım probleminiz varsa: Donanım bileşenlerinin yanlış bağlanması veya birinin arızalı olması durumunda bilgisayarınız çalışmayabilir. Böyle bir problemle karşı karşıyaysanız uzman servis elemanlarından destek alarak donanım bileşenlerini düzeltebilir ve düzgün çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Bilgisayar Servisinin Fiyatı

 Bilgisayar servisleri garantili işlemler yapan ve uzmanlaşmış servis elemanlarının bulunduğu bir kurum olarak hizmet vermektedir. Bu hizmetin bedeli bilgisayara yapılacak işleme göre farklılık arz etmekle birlikte bilgisayarınızın ömrünü uzattığı düşünülürse uzun vadede oldukça makul bir fiyattadır. Bazı problemler parça değişim ihtiyacı doğurduğu için diğer problemlere göre daha pahalı bir şekilde çözüme ulaştırılırlar; fakat unutulmaması gereken böyle bir problem söz konusu olduğu zaman en kaliteli ürünün kullanılması gerekliliğidir. Esenyurt notebook tamiriEsenyurt notebook tamiri garantili değişim işlemleri gerçekleştirmekte ve problemlerinizi hızlıca, güler yüzlü hizmetle çözüme kavuşturmaktadır.

 Nelere Dikkat Edilmeli!

Çoğu zaman bilgisayarlarınız ister istemez arızalanabilmektedir. Bu gibi sorunları önlemenin en kolay çözümü dikkatli kullanmak ile başlar.  Ufak bir sıvı temasında bile aniden önlem alınmadığında ufak problemleriniz daha büyük sorunlara neden açabilir. Bunun yanı sıra bilgisayarlarınızın bazı parçaları hassastır, örneğin hard disk, ekran, klavye ve ekran menteşeleri. Ekrana gelecek darbelerden kaçının, aksi takdirde sonuç sizler için hiç hoş olmayabilir. Ani bir düşme sırasında hard disk’in zarar görme olasılığı yüksektir. Çoğu zaman hasarlı hard disk’in içindeki bilgiler kurtarılamayabiliyor. Hard disk’in arızalı olup olmadığının anlamanın bir yolu, eğer bilgisayarınız birden bire yavaşlamaya başladıysa ve içinden takılma sesleri geliyorsa geç olmadan bir servise göstermenizde fayda var.

Yerinde Verdiğimiz Hizmetler

Ağ kurulumu, Outlook e-posta kurulumu, yazıcı ve dosya paylaşımı, sunucu kurulumu, modem kurulumu, sistem kurulumu , virüs temizliği, veri kurtarma, hard disk değişimi, notebook parça değişimi, masaüstü bilgisayar parça değişimi ve onarım hizmetleri gibi bir çok hizmette bulunmaktayız. Eğer yerinde hizmet ile sorununuz düzelmez ise bilgisayarınız sizin de onayınızla alınır ve teknik servise getirilip daha detaylı bir şekilde bakılarak kısa süre içinde sorun düzeltilip tarafınıza tekrar teslim edilir.

Top