Eyüp Bilgisayar Servisi

Yerinde Bilgisayar Servisi

Eyüp Bilgisayar Servisi&Tamiri

Bilgisayar servisi; bilgisayar donanımının kurulması, bilgisayarı çalıştırma, bilgisayarın bakım ve onarımını yapma, ağ bağlantısı ve sistem güvenliğini sağlama işlemleridir. Bilgisayarınızı yeni aldığınız zaman kurulumunun nasıl yapılacağını bilemiyor olabilirsiniz. Eyüp bilgisayar servisi & tamiriEyüp bilgisayar servisi & tamiri bu konuda uzman kişileri bünyesinde barındırmaktadır. Bilgisayarınızın bakıma ve onarıma ihtiyacı varsa servisten istifade edebilirsiniz. Bilgisayar servisi için gelişmiş altyapı hizmetleri ve tecrübe oldukça önemlidir. 

Bilgisayarınızı servise bıraktığınız zaman yapılan arıza tespit işlemi ile bilgisayarınızı uzun yıllar boyunca ilk günkü gibi kullanabilirsiniz. Serviste arıza tespitinin yanı sıra bilgisayar sisteminizi yeniletebilir, işletim sisteminizi yükseltebilir veya bilgisayar işlemci performansınızı artırabilirsiniz. Bilgisayarınız ile ilgili yaşadığınız problemleri serviste çalışan yetkili kişilere anlattığınız zaman yaşanan bu problemlerin çözümü için en etkili yollar tercih edilmektedir ve bilgisayarınızın sorunu sanki hiç yaşanmamışçasına çözümlenir. Bilgisayarınızda yaşanan virüs problemleri, açılmayan programlar, yaşanan donmalar, ses problemleri ve benzeri şikayetler servis çalışanları tarafından not edilir ve bilgisayarınız genel bakım yapılmak üzere servise alınır. Bazı problemler için servis çalışanları evinize gelip problemi hızlı ve güvenilir bir şekilde ev ortamınızda da çözebilirler. 

Bilgisayarınızın belirli bölümlerinde bozulmalar meydana geldiyse bunlar da Eyüp bilgisayar servisi Eyüp bilgisayar servisi tarafından onarılır. Zamanla her bilgisayarda yıpranmalar meydana gelebilir. Bulunduğu ortamın tozlu olması, nemli olması gibi durumlar bilgisayarı olumsuz etkilemektedir. Tüm bu olumsuzlukların oluşturduğu emarelerden kurtulmak için serviste bilgisayarınızın bakımının yapılması gerekmektedir. Hızlı ve güvenilir bir şekilde bakım yaptırmak istiyorsanız muhakkak bu bilgisayar servisi ve tamiri üzerine çalışan kurum aklınızda bulunsun. Bilgisayar servisi ve tamiri için verilen hizmetlerin garantili olması güvenilirlik açısından oldukça önem taşımaktadır. Eyüp bilgisayar tamiriEyüp bilgisayar tamiri garantili hizmet sunmaktadır. Garantisiz şekilde sunulan hizmetler, arızaların kısa süre sonra tekrar baş göstermesine ve müşterilerin mağduriyet yaşamasına yol açmaktadır. Uzman kişilerce gerçekleştirilmeyen servis ve tamir işlemleri, bilgisayarınızda daha büyük problemlere yol açabilir. Bu büyük problemlerle karşılaşmamak için alanında uzman olan çalışanlarca servis ve tamirin gerçekleştirildiği kurumları tercih etmelisiniz. 

En Çok Rastlanan Bilgisayar Problemleri

Bilgisayar BIOS ayarlarını unutuyorsa: Muhtemelen anakart üzerindeki pilde zayıflamıştır. Pilin değiştirilmesi için servise uğramalısınız.

Bilgisayarınız sık sık kendine reset atıyorsa: Anakart arızaları kendini genellikle böyle gösterir. Bilgisayarınız kendine reset atmaya başladıysa anakart değişimi Eyüp notebook servisiEyüp notebook servisi bünyesinde gerçekleştirilebilir. 

Bilgisayarınız açıldığı zaman önce uzun bir bip sesi geliyor ve görüntü gelmiyorsa: RAM kaynaklı arızaların belirtilerinden biri olan bu durumla karşılaştıysanız yapılması gereken şey RAM’lerin sağlam olup olmadığına bakmaktır. RAM’lerin sağlamlı konusunda kuşkunuz yok ise anakarttan kaynaklanan bir arıza ile karşı karşıyasınız demektir. Serviste bu sorun kısa süre içerisinde çözüme kavuşturulacaktır.

Görüntü geldikten sonra bazı renkleri göremiyorsanız: Muhtemelen ekran kartı arızası ile karşı karşıyasınız demektir. Ekran kartı değişimi için muhakkak servise gelip garantili bir işlemle ekran kartınızı değiştirmelisiniz.

Açılan pencereler ekranda iz bırakıyorsa: Ekran kartı arızalarının en bilinen problemlerinden biri olan ekranda iz bırakma ekran kartının değiştirilmesi ile çözüme kavuşturulacaktır. 

RAM’i sayarken “Memory Fail” hatası ile karşılaştıysanız: Bu hata RAM’in bozuk olduğunu bildirmektedir. Daha büyük bir problemle karşı karşıya kalmamak için servisten yardım almanız gerekmektedir. 

Bilgisayarınızda donmalar meydana geliyorsa: Bilgisayarınız açıldığı zaman veya kapatacağınız zaman yavaşladıysa ve ısınma problemleriyle karşılaştıysanız bunun başlıca nedeni bilgisayarınızda virüs bulunmasıdır. Bilgisayarınızı virüslerden arındırmak istiyorsanız muhakkak serviste bakım yaptırmalısınız.

Donanım probleminiz varsa: Donanım bileşenlerinin yanlış bağlanması veya birinin arızalı olması durumunda bilgisayarınız çalışmayabilir. Böyle bir problemle karşı karşıyaysanız uzman servis elemanlarından destek alarak donanım bileşenlerini düzeltebilir ve düzgün çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Bilgisayar Servisinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Muhakkak güvenilir firmalardan hizmet almanız gerektiğini unutmayın. Bilgisayarınızı uzun süre kullanmak istiyorsanız garantili hizmet veren yerleri tercih etmelisiniz. Eyüp laptop tamiriEyüp laptop tamiri size göre hizmet sunmaktadır.
  • Bilgisayarda var olan bütün problemleri teknik elemanlara anlatın. Yaşadığınız tüm problemleri anlattığınız zaman daha hızlı çözümler ile bilgisayarınızı sağlam haline döndürürsünüz.
  • Donanımsal problemler meydana geldiği zaman genellikle yedek parça kullanımı söz konusu olur. Seçilecek yedek parçaların bilgisayarın niteliği ile uyumlu olmasına dikkat edin. Kaliteli ürün kullanımı bilgisayarınızın problemini çözeceği gibi ömrünü de normal kullanım süresine göre daha uzun kılar.
  • Yeni ve daha büyük problemler ile karşılaşmak istemiyorsanız bilgisayarınızı bakım için servise getirmelisiniz. Senelik bakımı yapılan bilgisayarlar bakım yapılmayan bilgisayarlara oranla daha uzun senelerce kullanılırlar.

 Bilgisayarınızı Koruyun!

Göz bebeğimiz olan bilgisayarları korumak adına yapılabilecek pek çok şey vardır. Bunlardan önemli olanı bilgisayarınızın düzenli bir şekilde fan ve kasa filtresinin temizlenmesidir. Aynı zamanda sürücülerinizi güncel tutmakta da büyük fayda vardır. Sürücüler daima güvenli sitelerden yüklenmelidir. Özellikle zararlı yazılımlarla gelecek virüsler sadece bilgisayarınıza değil tüm çalışma dosyalarınıza da büyük zarar verecektir. Bu nedenle kullandığınız USB’nin bile güvenlik taramasından geçtiğine emin olunuz. Bu konuda anti virüs programlarının da en az virüsler kadar bilgisayara zarar verdiği söylenmektedir. Oldukça yük bindiren bu programları bilgisayarınıza yüklemek yerine, gözünüzü dört açıp virüse fırsat vermemenin daha yerinde olacağı belirtilmektedir

 Hizmetlerimiz Nelerdir?

Eyüp Yerinde Bilgisayar ServisiEyüp Yerinde Bilgisayar Servisi olarak sizlere yaşamış olduğunuz ve olacağınız tüm sorunlar ile en kısa sürede çözüm sunuyoruz. Çalışmakta olan profesyonel ekibimiz ile sorununuz en kısa sürede çözülecektir. Bilgisayarınızı sizin getirmenize gerek yok sadece tek bir telefon ile size en yakın ekibi yönlendirip yerinde tamir ve onarım hizmeti uygulanabilir.

 Tamir ve onarım dışında sizlere her türlü bilgisayar ekipmanı ile de yardımcı olabiliriz. Bizim amacımız sizlerin ürünlerini sadece onarmak değil sizleri hem yeni ürünlerle buluşturmak ve eski ürününüzü en iyi hale getirmek için buradayız.

Bilgisayarınızı bir servise bırakırken size en çok lazım olan güvendir ve bu konuda bize en ince detayına kadar güvenebilirsiniz. Bilgisayarlarınıza karşı son derece titizlik ve bakım ile çalışmaktayız. Biz burada sizlere en iyi hizmeti ve en iyi memnuniyeti vermekte bulunmaktayız.

Top