Fatih Bilgisayar Servisi

Yerinde Bilgisayar Servisi

Fatih Bilgisayar Servisi & Tamiri

Çoğu bilgisayar kullanıcısı satış sonrası destek alırken bir takım sorunlarla karşılaşır. Bu sorunlarla karşılaşılmaması için dikkat edilmesi gereken birçok husus vardır. Bunlardan bahsetmeden önce İstanbul Fatih semtinde ikamet eden kullanıcıların Fatih bilgisayar teknik servisFatih bilgisayar teknik servis konusundaki arayışları için de bilgi edinebileceği yazımızı okumaya devam etmenizi öneririz.

Teknik servisler, çağın gereği ilerleyen ve sürekli olarak gelişen bir piyasaya sahipler. Çoğunlukta olmaları, kullanıcıların ihtiyaçlarıyla doğru orantılıdır. Bazı servisler sadece rutin bakımları ve arıza giderme çalışmalarını üstlenseler de, bazıları da ikinci el bilgisayar alım satımkonusunda da çalışmaktadır. Çeşitli servislerde aynı zamanda ek ürün, aksesuar satışı da gerçekleştirilmektedir. Yani sık sık adını duyduğunuz Fatih bilgisayar tamiriFatih bilgisayar tamiri sadece tamir hizmeti vermiyor olabilir. Bu gibi ihtiyaçlarınızı karşılamak için de adresinize en yakın teknik servise gidebilirsiniz.

Fatih bilgisayar teknik servisFatih bilgisayar teknik servis ararken sözünü ettiğimiz olumsuz durumlarla karşılaşmamanız için tavsiyelerin başında doğru arıza tespiti yapabilen, yani işini bilen teknisyenler ile çalışmanız gelir. Teknisyenler ustalık belgesine sahip olabilirler ya da çeşitli eğitim ve öğretim kurumlarının elektrik elektronik bölümlerinden mezun olmuş olabilirler. Bu kişiler işleri için gerekli olan bilgi donanımı ile donanmışlardır. Çalıştıkları alanda yeni olmamaları da onları daha deneyimli personeller yapar. Deneyimli personel tercih etmek ya da bilgileri taze olan yeni personeller ile çalışmak sizin tercihinizdir. Özellikle bir teknisyen tercihiniz varsa bunu ilgili servise belirtmeniz gerekmektedir.

Fatih Bilgisayar Tamiri

Fatih bilgisayar teknik servis ile ilgili arayışınız sürerken dikkat edilmesi gereken diğer konulardan da bahsedelim. Personelin bilgili ve deneyimli olması konusundan bahsetmiştik. Bir diğer konu ise kullanılan parçaların kalitesidir. Çünkü bu parçaların kaliteli olması kullanılacak olan elektronik ürünün yani bilgisayarınızın daha uzun ömürlü olması ile doğru orantılıdır. Aynı zamanda performansını iyi yönde etkileyecek olan önemli bir konudur. Fatih bilgisayar tamiriFatih bilgisayar tamiri söz konusu olduğunda yakın çevrenizdeki benzer teknik servislerden de bilgi edinebilirsiniz. Servisler arası kıyaslama yoluyla hangi hizmet daha kaliteli sorusuna kolayca cevap bulabilirsiniz.

Teknik servislere yönelme amacınız daha önce bahsettiğimiz seçeneklerden biri yani ikinci el bilgisayar alım satımikinci el bilgisayar alım satım konusu ise bu konuda yapacağınız kıyaslamalar çok daha avantajlı olacaktır. Çünkü bütçeniz hangisine uygun ise en uygun fiyatı da kıyaslama şansı elde edebilirsiniz. Böylece kendinize en uygun bilgisayarı yine en uygun fiyatlara satın alma şansını elde edersiniz. Bu da bütçenize iyi davranmanız için oldukça iyi bir fırsattır.

Kullandığınız bilgisayarların en doğru şekilde çalıştığından emin olmak için alacağınız destek, güvenilir olmalıdır. Fatih bilgisayar servisiFatih bilgisayar servisi konusunda en güvenilir bilgiye yorumlar aracılığı ile ya da firmanın önceki müşterileri aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Bu yorumlar firma ile daha önce muhatap olmuş olan kişilerce yapıldığından benzer durumların sizin de başınıza gelebileceği ya da aynı memnuniyeti sizin de yaşayacağı anlamına gelebilir. Ancak bu bilgilere tam anlamıyla katılmadan önce doğrulukları konusuna da ayrıca dikkat edilmelidir. Çevrenizde çeşitli donanımlara bakım ve onarım hizmeti sağlayanlardan da bu konuda destek alabilirsiniz.

Teknik servislerce kullanılan yazılımların da kullanıcılara sunulan en son yazılım olması önemli yere sahiptir. Her kullanıcı bilgisayarından en yüksek düzeyde verim alabilmek adına son güncellemeleri takip eder, güncellemelerin sunulacağı tarihleri takip eder ve kendisine sunulan getirilerden vakit kaybetmeden faydalanmak ister. Bununla ilgilenemeyen kişiler arasındaysanız, bu işleri sizin için yapan teknik servisleri tercih edebilirsiniz. Fatih notebook servisiFatih notebook servisi size servise getirdiğiniz bilgisayarın garanti dahilinde olup olmadığı hakkında da bilgi verecektir. Elektronik cihazınızın garanti kapsamında olmasını engelleyen hususlar varsa bununla ilgili detaylı bilgi isteyebilirsiniz. Eğer alacağınız hizmet ücretli bir hizmet olacaksa, yaptığınız ödeme ile ilgili faturanızı da istemeyi unutmayınız. Ayrıca garanti dışında yapılan işlemin ardından cihazınız tekrar garanti kapsamına girecek mi konusunu da atlamayıp, teknisyeniniz ile mutlaka görüşünüz.

İletişime geçmeyi planladığınız servisin varsa internet sayfasına da göz atabilirsiniz. Bu internet sayfaları aracılığı ile çeşitli yorumlara daha hızlı ulaşabilir, firmanın hizmetleri konusunda daha çok bilgi sahibi olabilir ve birden fazla hususa aynı sayfa içerisinde ulaşabilirsiniz. Fatih bilgisayar tamiriFatih bilgisayar tamiri nasıl yapılıyor, ne gibi yollar izleniyor, verilen hizmetin detayları nedir çoğu firma kendi sayfalarında bu konularla ilgili kullanıcıları aydınlatmaya devam ediyor.

Bilgisayarınızı Koruyun!

Göz bebeğimiz olan bilgisayarları korumak adına yapılabilecek pek çok şey vardır. Bunlardan önemli olanı bilgisayarınızın düzenli bir şekilde fan ve kasa filtresinin temizlenmesidir. Aynı zamanda sürücülerinizi güncel tutmakta da büyük fayda vardır. Sürücüler daima güvenli sitelerden yüklenmelidir. Özellikle zararlı yazılımlarla gelecek virüsler sadece bilgisayarınıza değil tüm çalışma dosyalarınıza da büyük zarar verecektir. Bu nedenle kullandığınız USB’nin bile güvenlik taramasından geçtiğine emin olunuz. Bu konuda anti virüs programlarının da en az virüsler kadar bilgisayara zarar verdiği söylenmektedir. Oldukça yük bindiren bu programları bilgisayarınıza yüklemek yerine, gözünüzü dört açıp virüse fırsat vermemenin daha yerinde olacağı belirtilmektedir.

Bunlar dışında da yaşadığımız bir çok sorun var tabi özellikle de sıvı teması sorunu eğer başınıza gelirse bilgisayarınızı en kısa sürede kapatıp teknik servise getirmenizde fayda var en başta problem o kadar büyük olmasa da bekletildiği zaman sorun daha da çok büyüyebiliyor. Bildiğiniz üzere bilgisayarlar çok hassas ürünlerdir laptop ya da masaüstü fark etmez, gerekince hassas kullanmaya çalışın ani bir düşmenin sonrasında göz ile gözüken bir sorun bulamazsınız fakat içinde bulunan hard disk çok hassas olduğu için zarar görmüş olabilir. Bunun gibi karşılaşacağınız her sorunda kontrol amaçlı teknik servise göstermenizde fayda var bizde bunun için burada sizlere en iyi hizmeti vermekte bulunmaktayız.

Yerinde Verdiğimiz Hizmetler

Ağ kurulumu, Outlook e-posta kurulumu, yazıcı ve dosya paylaşımı, sunucu kurulumu, modem kurulumu, sistem kurulumu , virüs temizliği, veri kurtarma, hard disk değişimi, notebook parça değişimi, masaüstü bilgisayar parça değişimi ve onarım hizmetleri gibi bir çok hizmette bulunmaktayız. Eğer yerinde hizmet ile sorununuz düzelmez ise bilgisayarınız sizin de onayınızla alınır ve teknik servise getirilip daha detaylı bir şekilde bakılarak kısa süre içinde sorun düzeltilip tarafınıza tekrar teslim edilir.

Top