Uzun Süre Kullanım İçin Bakım Şart

Teknolojik ürünlerin çok daha uzun süre kullanılması için düzenli olarak bakımlarının yapılması ömürlerinin çok daha uzun olması açısından kesinlikle şarttır. Ancak yapılacak olan bu bakımların bilen kişilerce ve oldukça dikkatli yapılması gerekmektedir yoksa bakım yapmaya çalışırken ani arızalara neden olunabilinmektedir. Notebook bakımı için illa bir arızanın oluşmasını beklemeyiniz.

Mesela bilgisayarınız ısınmaya ve sıkıntı çıkarmaya başlamadan evvel fanların, soğutucularının ve ilgili yerlerin temizlenmesi gerekmektedir. İlk bakışta fandaki tozun temizlenmesinin yeterli olduğunu düşünen pek çok kullanıcı notebookunu evlerinde kendileri yapmaya çalışmaktadır. Ancak gözden kaçırılan en önemli nokta bu ürünün işletim sisteminin oldukça hassas olmasıdır. Notebook bakımı uzman kişilerce yapıldığı zaman sorunsuzluğu beraberinde getirir aksi halde yanlışla bir yere temas sağlanması tüm bilgisayarın arızaya geçmesine neden olabilmektedir.

Uzun yıllardır notebok bakım, onarım ve tamirat işlemleri ile hizmet veren bir firma olarak uzaman ekip arkadaşlarımız ile ürününüzün periyodik bakımlarını en kısa zaman içerisinde gerçekleştirerek teslimat yapmaktayız.

Ne Aralıklar İle Bakım

Notebook kullanıcılarının bilmesi gereken en önemli nokta ise yapılacak olan bakımların süreleridir. Eğer yıllarca bu ürünleri kullanmak istiyor iseniz düzenli olarak yazılımsal ve donanımsal bakımlarını yaptırmalısınız. Yazılımsal bakımların 6 ay içerisinde güvenilir yerlerde format atılması ile tekrar güncellenmesi uzun süre kullanımınızı sağlamaktadır. Donanımsal olarak kontrollerin ise en az yılda bir olarak yapılması gerekir.

Çünkü notebookunuz çalışırken toz vs gibi etmenlerden etkilenerek zaman içinde ısınmalara neden olabilmektedir. Bu ürünlerin soğutucularının sorunsuz çalışması işlem hızlarını da doğrudan etkilediği için bu sorunları asla görmezden gelmeyiniz. Bir önemli konu da ana kart, ram ve harddisk ile alakalı yaşanacak sorunların önüne geçmektir. Bu alanlarda da oluşacak toz birikintileri bilgisayarınızı bozmak için yeterli gelebiliri. Bu nedenle Notebook bakımı için güvenin adresi olan servisimizi tercih edebilirisiniz.

Firma olarak bakım için basit önerileri de kullanıcılar ile paylaşmaktayız. Mesela bu kadar donanımlı ürünleri hayatınızın bir parçası yapacak iseniz fazla güneş ışığına, toza ve neme maruz bırakmamanız gerekmektedir.

Güven Duyduğunuz Firmaları Tercih ediniz

Eğer Notebook bakımı yaptıracağınız firma size güven vermiyor ise kesinlikle bilgisayarınız teslim etmeyiniz. Çünkü bakım sırasında tüm parçalar elden geçeceği için her hangi bir parça değişimi veya çalınması gibi olaylar ile karşıla bilinmektedir. Elbette firmamız gibi büyük ve sektörde bilinen kuruluşlar için böyle bir olay söz konusu değildir. Ürünü teslim alırken verdiğimiz bakım fişi ile zaten kusursuz teslimat yapacağımızı garanti etmekteyiz.

Firmamızı tercih eden müşterilerimiz genellikle uzun yıllar bizimle çalışmaya devam etmektedirler. Çünkü işimiz doğru ve en uygun fiyatlar ile yapmak en önemli prensiplerimizdendir. Bize ister bakım için isterseniz de tamirat için gelen tüm ürünler çalışır ve orijinal halde kullanıcılarına söz verdiğimiz gün içinde mutlaka teslim edilmektedir. Ayrıca sunduğumuz fiyatlar ile de farkımızı yaşamak isteyenleri her zaman firmamıza beklemekteyiz.

Top