Notebook Yedek Parça Satışı

Yerinde Bilgisayar Servisi

Notebook Yedek Parça Satışı

Notebook günlük hayatta, iş hayatında ya da eğitim hayatında sıkça kullanılmaktadır. Aradığımız her şey notebooklar sayesinde parmaklarımızın ucunda bulunmaktadır. Her elektronik eşyada olduğu gibi notebooklarında parçalarının bir kullanım ömrü ve arızalanması durumları bulunmaktadır. Böyle bir durum ile karşılaşılması halinde arızalan ya da ömrü dolan parçanın yedek parçası alınıp takılması ile eskisi gibi çalışmaya edecektir.

Yedek parça denince batarya, şarj aleti, anakart, hard disk, ram bellek, fan, adaptör, ekran kartı, ekran, chipset, menteşe başta olmak üzere pek çok çeşit bulunmaktadır. Bu parçalardan biri arızalandığında yedek parça değişimi ile kullanım notebook kullanım ömrü de artmış olmaktadır. Notebook yedek parça satışı hizmetimiz ile sorunsuz bir hizmetin adresi konumundadır. Hizmet anlayışımız müşteri memnuniyeti üzerine kurulmuştur.

Yedek parça değişimi yapılırken kullandığınız bilgisayar modeli ve markası çok önemlidir. Her marka ve modelin yedek parça özellikleri farklıdır. Örneğin X marka bilgisayarın rami Y marka bilgisayarında çalışmayacaktır.

Notebook Yedek Parça Değişimi Hangi Durumlarda Yapılmaktadır?

Notebook çok sık kullanılan bir cihazdır. Bir elektronik cihaz belli bölüm ve parçalardan oluşur. Kullanım şekli ya da parçanın ömrünün dolması gibi nedenler ile notebook normal performansı ile çalışmayabilir ya da çalışmayabilir. Bu durumda notebookta arızanın nedeni ile tespit edilerek uygun yedek parça ile değiştirilerek eski performansı ile çalışmaya devam edecektir.

Notebook arızalarında anakart arızası bulunması halinde tamir edilemez. Bu durumda anakart değişimi yapılmalıdır. Kullandığınız notebook ve modeline göre anakart çeşitleri bulunmaktadır. Her notebook için anakart spesifiktir. Bu yüzden model ve marka bilgisine dikkat edilmelidir. Yedek parçaların içinde anakart yer almaktadır. Anakart arızalarında chipset değişimi ile yapılarak da onarılabilmektedir.

Chipset, anakartın yönetilmesini sağlar. Bu noktada dikkat edilmesi gereken nokta her notebook chipset değişimi yapılamamaktadır. Anakart arızalarında chipset değişimi ile sorun çözülüyor ise anakart değişimi yapılmasına gerek kalmayabilir. Notebook yedek parça satışı hizmetlerimizde anakart ve chipset yedek parçaları da bulunmaktadır.

Parça değişimi ile çözülebilecek diğer arızalar ise ram arızaları, sabit disk arızaları, ekran arızaları başlıca olmak üzere pek çok durum söz konusudur. Notebook yedek parça satışı hizmetimiz ile kaliteli ve güvenilir bir şekilde sizlere sunulmaktadır.

Notebook Ekran Arızalarında Yedek Parça Değişimi

Notebook arızalarında ekran arızalarında karşılaşılan kart arızaları, florasan lamba arızaları, ekranın silik silik görünmesine neden olan inverter arızaları gibi sistemden kaynaklanan arızalar bulunmaktadır. Birde yere düşmesi ile menteşeler, kapak kısımları kırılabilmektedir. Sistemden ya da fiziksel bir arıza olması halinde de yedek parça değişimi ile sahip olduğunuz notebook eski haline dönebilmektedir.  Notebook modellerine özel menteşe ve kapaklar yedek parça olarak satılmaktadır. Notebook yedek parça satışı hizmetimiz ile profesyonel bir hizmeti sizler ile buluşturmaktayız.

Top