Şişli Bilgisayar Servisi

Yerinde Bilgisayar Servisi

Şişli Bilgisayar Servisi & Tamiri

Elektronik aletler makine, sonuç olarak insan eli yapımı olduğundan dolayı ara ara bozulma yapabilir. Bu bozulmalar bazen kullanıcı kaynaklı olur bazen de farklı sebeplerden olur. En sık kullanılan elektronik aletlerden biri bilgisayarlardır. Bilgisayarlar iş yerlerinde ya da evde çalışmak, günlük hayatta film izlemek, müzik dinlemek vb. birçok iş için kullanılabilir. Özellikle iş dünyasına bakıldığında bilgisayarsız çalışan bir işletme yok denilebilir. Bu nedenle bilgisayarların bozulma durumu bizlerin hayatını büyük ölçüde etkileyebilir. Örneğin iş bilgisayarınızın bozulduğunu düşünün. Bir anda bilgisayarın bozulması tüm işlerinizi olumsuz yönden etkiler. Bilgisayarınız bozulduğunda verileriniz kaybolabilir. Bozulan bilgisayarları tamir etmek için bilgisayar servisine gidilir. Her markanın kendi servisi vardır. Fakat buralara gidip yorucu işlemlerle uğraşmak zahmetli olabilir. Şişli bilgisayar servisi & tamiriŞişli bilgisayar servisi & tamiri bozulan bilgisayarlarınızı tamir etmek için en uygun yerdir. Her türlü marka ve bilgisayar çeşidi burada tamir edilir.

Bilgisayarda Donanım ve Yazılım

Yazılım, donanım tamiri, kaybolan verilerin geri dönüştürülmesi, virüslerden kurtarma, bakım ve onarım gibi birçok işinizi Şişli bilgisayar servisiŞişli bilgisayar servisi yapabilir. Bilgisayarınızı tamir ettireceğiniz servis görevlileri mutlaka bilgili, tecrübeli ve alanında uzman kişiler olmalıdır. Bilgisayar servisine arıza formu doldurduktan sonra servis görevlileri bilgisayarın bulunduğu yere gelebilir, bu şekilde tamir yaptırabilirsiniz. Başka bir seçenek de taşınabilir bilgisayarı servise götürmektir. Bu durumda bilgisayar, Şişli bilgisayar tamiriŞişli bilgisayar tamiri götürülür. Şişli notebok servisiŞişli notebok servisi bilgisayar ve elektronik ürünler konusunda vizyonu geniş, tecrübeli ve profesyonel kişilerle çalışır. Bilgisayar servis ve tamiri hizmetinden bilgisayarı olan herkes faydalanabilir. Bilgisayar ile ilgili yaşanabilecek en ufak arızadan en büyük arızaya kadar Şişli bilgisayar servisi & tamiri müşterilerine yardımcı olmakta, en kaliteli hizmeti vermektedir.

Ekran kırılması, cihazda yaşanabilecek kısa devre sorunu, bilgisayarın havasız kalması veya fazla sıcaklık sonucu arızalanması, batarya sorunu, ana kart rem ile ilgili olabilecek sorunlar gibi birçok problem bilgisayar servislerinin ilgilendiği problemlerdir. Bilgisayar servisi hizmetinden yararlanmak isteyenler servise gitmek durumunda değildir. Bazı arızalar uzaktan bağlantıyla çözülebilir. Burada Şişli laptop tamiriŞişli laptop tamiri ile uzaktan bağlantı sağladığınız durumda görevliler bilgisayarınıza bağlanır. Bu durumda bilgisayar önünüzdedir fakat kontrol başkasında olur. Bilgisayarın içinde çeşitli programlamalar yaparak uzaktan sorunlar çözülebilir. Şişli bilgisayar servisi & tamiri her türlü bilgisayar arızasını tamir edebilecek kapasitede bir bilgisayar servisidir.

Şişli bilgisayar teknik servisi yetkilisi bilgisayarınızın kurulumunu yapan, çalıştıran, ağ bağlantısını ayarlayan kişidir. Yeni bir bilgisayar aldığınızda bu bilgisayarı boş bir elektronik alet gibi düşünebilirsiniz. Bilgisayarın içine kurulan tüm programlar ve bağlantılar Şişli bilgisayar servisi & tamiri tarafından yapılabilir. Bu şekilde donanımlı ve kullanılabilir bir bilgisayar elde edersiniz. İşlerinizi halletmek için donanımlı bir bilgisayarınız olmalıdır. En basit ms office programları bile kurulumu yapılmadan çalışmaz. Bunun için yetkili teknik servis ile irtibat haline geçilmesi faydalı olur.

Bilgisayar tamiri yapan biri el becerilerini kullanabilen, programlama dillerini bilen, dikkatli, sabırlı, bilgisayar konusunda uzman biri olmalıdır. Şişli bilgisayar servisi & tamiri çalışanları da tıpkı bu şekildedir. Çalışan her görevli bilgisayar konusunda profesyoneldir.

Birçok yetkili servis periyodik bakım ve uzaktan destek ile ilgilenmez. Fakat Şişli bilgisayar servisi & tamiri her türlü sorunda müşterilerine destek olan bir yerdir. Önemli olan arızalı bir bilgisayar olmasıdır. Gerisi hızlıca ve kolaylıkla halledilebilir. Yerinde destek bilgisayarın servise getirilmesi ile olur. Bu genellikle dizüstü bilgisayarlarda laptop ve notebooklarda yapılır. Masaüstü bilgisayarlarda ise bilgisayarın kasası ve monitörü servise götürülerek arıza giderilmesi beklenir.

Bilgisayar teknik desteğini sağlayan kişiler son derecede hızlı ve pratik olmalıdır. Yaşanan bir sorunu aniden çözebilecek zeka ve donanıma sahip olmalıdır. İş yeri bilgisayarları hızlıca sorun tespiti yapılması ve tamir edilmesi gereken bilgisayarlardır. Bilgisayarlar üzerinden işlenen verilen kaybolması ihtimali bir işletme için kabustur. Bilgisayar içindeki veriler yedeklense dahi mutlaka bilgisayar ihtiyacı doğar. Bu nedenle bilgisayar tamircisi vakit kaybetmeden teslim edilen bilgisayarı tamir etmelidir. Şişli bilgisayar servisi & tamiri görevlileri hızlıca görevlerini yerine getiren kişilerden oluşur. Bu şekilde müşterileri tarafından takdir görerek yapılan işlerin devamı sağlanır. Şişli bilgisayar servisi & tamiri güvenilir, hızlı, profesyonel ve iş becerisi yüksek olduğundan dolayı sıkça tercih edilen servislerden biridir.

Bilgisayarın Bozulma Nedenleri

Bilgisayarınız aniden ısınabilir veya donma dediğimiz kilitlenme yaşayabilir. Pil süresi kısalabilir ya da bazen diğerlerinin içinde daha basit gibi görünen hoparlör arızaları meydana gelebilir. Bir bilgisayarın bozulmasında etki eden pek çok faktör bulunmaktadır. Bu faktörlerin başında ise bilgisayarınızın sıvı ile buluşması gelmektedir. Bilgisayarınız ile bir iş üzerinde çalışırken çay, kahve tüketmeyi seviyor olabilir ya da film izlerken gazlı içeceklerden herhangi birini keyifle yudumlayabilirsiniz. Ancak küçücük bir hata sonucunda bilgisayarınız üzerine dökülecek olan sıvı madde, sadece klavyeyi değil bilgisayarın ana kartını da bozacaktır. Eğer bilgisayarınıza sıvı madde dökülmüşse yapmanız gereken bilgisayarınız açıksa kapatmak ve sıvı ile temas eden yeri ters çevirmek olmalıdır. Bilgisayarınızı kapatmaz ve kullanmaya devam ederseniz en fazla bir hafta sonra sıvının etkilerini görmeye başlarsınız. Bilgisayarınız donabilir, klavyede bazı tuşlar basmayabilir ya da başka harfler yazabilir. Bu durum sıvının, tıpkı damarlardaki kan gibi, bilgisayarın sisteminde dolandığına işaret eder. Bilgisayarınızın ana kartının yanmasını istemiyorsanız onu en yakın bilgisayar servisi ve tamiri merkezlerinden birine götürmelisiniz. İstanbul Şişli bilgisayar servisi ve tamiri bozulmuş olan bilgisayarınızı eski haline getirecektir. Bilgisayarların bir başka bozulma nedeni ise ölü piksel hatalarıdır. Peki ölü piksel hataları nedir? Ölü piksel, ekranınızın herhangi bir yerinde var olan ancak küçük olması sebebi ve bazı arka plan görüntüsü sebebi ile fark edilemeyen siyah ya da beyaz nokta şeklinde kendini belli eden bir hatadır. Siz onu fark edene kadar kendini pek belli etmeyen bu minik hatalar aslında ekran kaynaklı arızalar için bilgisayara en az veren hatalar kapsamındadır. Ölü piksel hatalı bir bilgisayara sahipseniz ne yazık ki ölü pikselin büyümemesini dilemekten başka pek de bir seçenek bulunmamaktadır. Yine ekran hatalarından lekeler de bilgisayarın bozulmasında oldukça sık karşılaşılan sorunlardandır. Başlarda minik bir yeşil lekenin gittikçe büyüdüğünü ve bütün ekranı etkisi altına aldığını görürsünüz. Bu durumda güvenilir bilgisayar servisi ve tamiri merkezlerine gitmek en doğru seçenek olacaktır. Aynı zamanda adaptör arızaları ile de kullanıcılar karşı karşıya kalmaktadır. Çoğunlukla yüksek voltajın etkinliği sebebi ile adaptörün yanması ile oluşan bu bozulmalar sonucunda sadece adaptörler değil bilgisayarın da garantiye gitmesi gerekmektedir. Her koşulda teknik destek almak kaçınılmazdır.

Top